Single-dose Glizigen 5 units of 5ml

219,00 RON
+ 44,49 RON Livrare

Single-dose Glizigen 5 units of 5ml

Vândut de:
(Vânzător Premium)

Single-dose Glizigen 5 units of 5ml

Preţ: 219,00 RON
Vândut de:
(Vânzător Premium)
219,00 RON
+ 44,49 RON Livrare

Doar 8 rămase în stoc

Acceptăm următoarele metode de plată

Descriere

Gelul intim unidoză GLIZIGEN este un produs natural, delicat, fără săpun, pentru igiena zonei intime feminine. Gelul intim unidoză GLIZIGEN dezodorizează, împrospătează și previne consecințele acțiunii agresive a săpunului și a altor produse de curățare asupra zonei genitale delicate. Gelul intim unidoză GLIZIGEN este indicat în special pentru menstruații critice, după actul sexual sau sport, în perioadele caniculare etc. Atrofie vulvovaginală Atrofia vulvovaginală (AVV) este subțierea mucoasei sau epiteliului care căptușește vulva și vaginul. Originea sa este hormonală și se caracterizează prin uscăciunea și umflarea mucoasei genitale. VVA este asociată cu sindromul genitourinar, care include simptome precum uscăciune vaginală, disconfort, arsuri, infecții recurente ale tractului urinar, disconfort în timpul actului sexual etc. Ce oferă Glizigen Doză Unică Intimă? Conține o formulă exclusivă cu acid glicirizic activat și acid hialuronic. Această formulă combină puternicele proprietăți anti-umflare, reepitelizare și antimicrobiene ale acidului glicirizinic cu proprietățile hidratante și lubrifiante ale acidului hialuronic. Utilizarea Glizigen Intimate Single Dose reduce uscăciunea vaginală, îmbunătățește relațiile sexuale și sănătatea vaginală. În plus, formatul său unidoză îl face foarte confortabil de utilizat, iar consistența sa asigură o utilizare eficientă, fără scurgeri și fără pătare. Se recomandă aplicarea intravaginală a unei doze în fiecare seară. Scoateți capacul tubului unidoză și apăsați ușor tubul până când conținutul este aplicat complet în zona genitală. *Poate fi folosit de câte ori este nevoie. Administrare locală, a nu se ingera. Întrerupeți imediat utilizarea dacă apare iritație sau disconfort. Dacă observați un miros ciudat persistent sau o secreție urinară, consultați un profesionist din domeniul sănătății. A nu se lăsa la îndemâna copiilor. A se păstra la temperatura camerei, într-un loc răcoros și uscat, < 30°C și < 70% umiditate. Termen de valabilitate: 36 de luni.
  • ID Fruugo: 86004040-179372012
  • EAN: 8470000723643

Informații privind siguranța produsului

Vă rugăm să consultați informațiile despre siguranța produsului specifice acestui produs prezentate mai jos

Următoarele informații sunt furnizate de comerciantul independent terț care vinde acest produs.

Etichete de siguranță pentru produse

CE Mark
Avertismente de siguranță: Utilizare topică, nu ingerați. Opriți imediat utilizarea dacă apare iritație sau disconfort. În caz de miros sau scurgere ciudată persistentă, trebuie consultat un profesionist din domeniul sănătății. A nu se lăsa la îndemâna copiilor. Gelul intim monodoză GLIZIGEN dezodorizează, reîmprospătează și previne consecințele acțiunii agresive a săpunului și a altor produse de curățare asupra zonei genitale delicate. Gelul intim GLIZIGEN este indicat în special în zilele critice ale menstruației, după actul sexual sau practica sportivă, pe vreme caldă etc. Atrofia vulvovaginală VVA este subțierea mucoasei sau epiteliului care căptușește vulva și vaginul. Originea sa este hormonală și se caracterizează prin uscăciune și umflarea mucoasei genitale. VVA este asociat cu sindromul genito-urinar care include simptome precum uscăciune vaginală, disconfort, arsură, afecțiuni urinare recurente, disconfort în timpul actului sexual etc. Ce oferă Glizigen Intimo Monodose Conține o formulă exclusivă cu acid glicirrizic activat și acid hialuronic. Cu aceasta, această formulă combină proprietățile puternice antiumflătoare, reepitelizante și antimicrobiene ale acidului glicirizic cu proprietățile hidratante și lubrifiante ale acidului hialuronic. Utilizarea Glizigen Intimo Monodoza reduce uscăciunea vaginală, îmbunătățește relațiile sexuale și îmbunătățește sănătatea vaginală. În plus, formatul său monodoză face ca utilizarea sa să fie foarte confortabilă, iar consistența sa înseamnă că nu picură și nu pătează. A se păstra la temperatura camerei într-un loc răcoros și uscat lt 30 C și lt 70% umiditate Perioada de valabilitate 36 luni.
Ingrediente: Acva, propilenglicol, hidroxipropilmetilceluloză, fenoxietanol, acid benzoic, acid dehidroacetic, etilhexilglicerină, polisorbat 20, acid lactic, hidantoină DMDM, hialuronat de sodiu, parfum, glicirrizat de amoniu, benzoat de sodiu, sorbat de potasiu, trietanolamină.

Livrări şi Returnări

Expediat în 24 de ore

  • STANDARD: 44,49 RON - Livrare între mar. 07 octombrie 2025–joi 09 octombrie 2025

Livrare de la Spania.

Facem tot ce ne stă în putinţă să ne asigurăm că produsele comandate de dumneavoastră vă sunt livrate în întregime şi conform specificaţiilor. Cu toate acestea, dacă primiţi o comandă incompletă sau articole diferite de cele comandate, sau aveţi alt motiv pentru care nu sunteţi mulţumit de comandă, puteţi returna comanda sau orice produse incluse în comandă şi primiţi o rambursare completă pentru articole. Vizualizaţi întreaga politică de returnare

Detalii de conformitate a produsului

Vă rugăm să consultați informațiile de conformitate specifice acestui produs prezentate mai jos.

Următoarele informații sunt furnizate de comerciantul independent terț care vinde acest produs.

Producător:
În continuare se prezintă informațiile de contact ale producătorului produsului relevant vândut pe Fruugo.

  • Catalysis
  • NATURALEADER IMPORT EXPORT, SL
  • CALLE RAMON Y CAJAL
  • Todelo
  • ES
  • 13001
  • vmirasierra@naturlider.com
  • 915171822

Persoana responsabilă în UE:
În continuare se prezintă informațiile de contact ale persoanei responsabile din UE. Persoana responsabilă este operatorul economic desemnat, cu sediul în UE, care este responsabil pentru obligațiile de conformitate referitoare la produsul relevant vândut în Uniunea Europeană.

  • Virginia Gómez Bravo
  • NATURALEADER IMPORT EXPORT, SL
  • CALLE RAMON Y CAJAL
  • Todelo
  • ES
  • 13001
  • vgomez@naturlider.com
  • 915171822